Copyrigth 2020 by Native

t: +48 791 038 787

 

e: bogdanpochciol@gmail.com

Terapia manualna Rybnik

Coraz więcej osób skarży się na dolegliwości związane z układem kostnym oraz mięśniami. Nadwaga, różnego rodzaju choroby, stany zapalne, zwyrodnienia, nieprawidłowa postawa ciała, wymagający sport, praca fizyczna, niewłaściwa ilość składników odżywczych dostarczanych wraz z pokarmem, infekcje bakteryjne i wirusowe czy urazy mocno obciążają nasze kości, stawy, więzadła oraz mięśnie, powodując ból. W takim stanie ciężko funkcjonować, ponieważ sprawność układu ruchu jest niezbędna w codziennym życiu. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi terapia manualna w Rybniku.

Terapia manualna w Rybniku polega na zastosowaniu różnych pozycji, uciskaniu określonych miejsc, pchnięciach poszczególnych części ciała, mobilizacji ich do ruchu oraz masażu tkanek. W ten sposób mięśnie, stawy czy więzadła są odblokowywane i układane w odpowiednich pozycjach, aby na nowo odzyskały maksymalną ruchomość. Takie miejsca napięcia czy blokad fizjoterapeuta odnajduje poprzez badanie fizykalne. Dzięki temu dokładnie wie, gdzie powinien zadziałać.

 

Dzięki istnieniu wielu technik i rodzajów ruchów w ramach terapii manualnej w Rybniku może ona pomagać w szerokim zakresie dolegliwości czy chorób. Powinna przynieść efekty przede wszystkim osobom cierpiącym na bóle karku, mięśni, pourazowe, dyskopatię, kręgozmyk, migreny, napięciowe bóle tułowia i głowy, rwę kulszową, zablokowanie czynności stawowych, zawroty głowy, a także zmiany przeciążeniowe kręgosłupa.

 

Ze względu na to, że terapia manualna w Rybniku ma charakter holistyczny, w jej skład nie wchodzą jedynie działania fizjoterapeuty, ale także wywiad na temat przebytych chorób, przyjmowanych leków, wcześniejszych czynności dotyczących leczonego miejsca, stanu psychicznego, stylu życia, a także ćwiczeń wykonywanych w domu.

 

Na sesję warto ubrać się w luźny strój sportowy niekrępujący ruchów, a liczba zabiegów uzależniona jest od stanu pacjenta oraz efektów, jakie pojawią się po pierwszej i kolejnych wizytach.


 

Terapia manualna Rybnik – na czym polega i dla kogo jest przeznaczona?

W gabinecie Naturmed oferujemy pomoc osobom borykającym się z bólem różnych elementów układu ruchu w postaci terapii manualnej. Rybnik to Twoje miejsce zamieszkania? Nasz gabinet znajdujący się w Jastrzębiu-Zdroju oddalony jest zaledwie o pół godziny drogi od tego miasta. Nasi doświadczeni fizjoterapeuci pomogą Ci w odnalezieniu przyczyny problemu oraz odzyskaniu pełnej ruchliwości stawów i mięśni.

 

Skontaktuj się z nami przez telefon, maila lub formularz zgłoszeniowy, umów się na wizytę i skorzystaj z pomocy specjalistów, którzy zniwelują ból towarzyszący każdemu ruchowi.
 

Terapia manualna Rybnik