Copyrigth 2020 by Native

t: +48 791 038 787

 

e: bogdanpochciol@gmail.com

Terapia manualna Jastrzębie-Zdrój

Zastanawiasz się, czym jest terapia manualna? Otóż jest to proces leczenia, w którym specjalista wykorzystuje odpowiednie manipulacje i chwyty w celu wykrycia i leczenia zaburzeń w obrębie więzadeł, stawów, mięśni oraz wzorców ruchowych, oddechowych i postawy. Terapia manualna (Jastrzębie-Zdrój) najczęściej jest stosowana w celu zmniejszenia lub ograniczenia zakresu ruchu w stanach zaburzenia postawy ciała, wzmożonego napięcia mięśni, a także w sportowych urazach i leczeniu pooperacyjnym.

 

Terapia manualna (Jastrzębie Zdrój) obejmuje diagnostykę i terapię. Jej pierwsza część, czyli diagnostyka polega na wykonaniu badań ogólnych i manualnych oraz testów ruchowych. Natomiast w czasie terapii specjalista stosuje różnorodne techniki mobilizacji, manipulacji, kompresji, trakcji, terapii nerwowo-mięśniowych oraz terapii tkanek miękkich. Według opinii fizjoterapeutów terapia manualna to najskuteczniejsza metoda rehabilitacji, która ma korzystny wpływ na stawy, a dodatkowo zmniejsza lub niweluje intensywne dolegliwości bólowe. Jeśli szukasz specjalisty, oferującego terapię manualną w Jastrzębiu-Zdroju zapoznaj się z moją ofertą. Zapraszam! 

Do skorzystania z mojej oferty terapii manualnej w Jastrzębiu-Zdroju zapraszam wszystkie osoby, które zmagają się z:
●    rwą ramienną
●    rwą kulszową,
●    rwa udową,
●    intensywnymi bólami głowy,
●    dyskopatią (dysfunkcją pracy krążka międzykręgowego),
●    bólami przeciążeniowymi kręgosłupa szyjnego,
●    bólami przeciążeniowymi okolicy lędźwiowej kręgosłupa,
●    bólami przeciążeniowymi okolicy stawów kończyn,
●    napięciowymi bólami tułowia i głowy,
●    wadami postawy ciała,
●    bólami mięśni,
●    migrenami i zawrotami głowy.

Terapia manualna Jastrzębie-Zdrój - wskazania 

Istnieje niewiele przeciwwskazań do stosowania terapii manualnej. Jednak ze względu na zdrowie moich pacjentów przed rozpoczęciem terapii manualnej w Jastrzębiu-Zdroju przeprowadzam dokładny wywiad i diagnostykę w celu potwierdzenia, iż wykonywane przeze mnie zabiegi będą w pełni bezpieczne.


Terapii manualnej nie należy stosować, gdy osoba: 
●    posiada świeżo urazy mechaniczne tkanek,
●    cierpi na niewydolność krążenia mózgowego,
●    zmaga się z zapaleniem stawów,
●    cierpi na zaburzenia ogólnoustrojowe.

 

Terapia manualna nie jest wykonywana również w przypadku czynnych procesów chorobowych, które toczą się w skórze bądź w tkankach, w których ma być stosowane leczenie.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat terapii manualnej w Jastrzębiu-Zdroju, skontaktuj się ze mną telefonicznie, mailowo lub wypełnij formularz znajdujący się w zakładce „kontakt”. Z przyjemnością przedstawię Ci szczegóły oferty i zaproszę na wizytę do mojego gabinetu. 
 

Terapia manualna Jastrzębie-Zdrój - przeciwwskazania