Copyrigth 2020 by Native

t: +48 791 038 787

 

e: bogdanpochciol@gmail.com

Rehabilitacja – Rybnik

Ciało stanowi niezwykle skomplikowany układ, za którego działanie odpowiada szereg procesów. Nawet najlepsi naukowcy nie poznali go jeszcze w pełni, jednak spora jego część już nie stanowi dla nas zagadki. Dzięki temu wiemy, jak lepiej się z nim obchodzić, czego unikać, a kiedy już dojdzie do jakiegokolwiek zaburzenia lub uszkodzenia – wiemy, jak zareagować, aby móc przywrócić mu stan sprzed choroby. Poza lekami, suplementami diety, operacjami czy zabiegami istotną rolę odgrywa również rehabilitacja (Rybnik), która pomaga wrócić pacjentowi do pełni sprawności po różnego rodzaju urazach, wypadkach lub kontuzjach.

Rehabilitacja (Rybnik) to szereg działań podjętych przez lekarza prowadzących do przywrócenia zdrowia w jak największym stopniu osobom, które straciły sprawność w wyniku jakiegokolwiek losowego wypadku lub zdarzenia. Czas na nią przeznaczony, jej przebieg i podjęte działania, a także efekty zależą od stanu pacjenta, miejsca wymagającego leczenia oraz możliwości rehabilitanta.


Istnieje kilka rodzajów rehabilitacji, które dzielą się ze względu na zadania do wykonania. Rehabilitacja medyczna ma na celu powrót do stanu sprzed choroby za pomocą różnego rodzaju form aktywności fizycznej i psychicznej. Zadaniem rehabilitacji społecznej jest przywrócenie samodzielności wśród społeczeństwa. Natomiast rehabilitację zawodową wykonuje się w celu aktywacji zawodowej pacjenta z niepełnosprawnością.

 

Czym jest rehabilitacja?

Ze względu na wykonywany zawód doskonale znamy wartość dobrze wykonanej rehabilitacji w Rybniku. To dzięki niej pacjenci mają szansę wrócić do pełni sił fizycznych oraz psychicznych po chorobie. Z tego względu oferujemy rehabilitację osobom po różnego rodzaju wypadkach, urazach czy kontuzjach.
Wśród zabiegów, które wykonujemy, znajdziesz funkcjonalną terapię trzewi, masaże (również bańkami chińskimi), pinopresurę, terapię manualną czy pomoc w doborze odpowiednich suplementów.
Mamy wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę zdobytą w ramach szeregu kursów, oraz szkoleń, które pozwalają nam na wykonywanie naszego zawodu na najwyższym poziomie. Dla nas najważniejsze jest dobro pacjenta i przywrócenie homeostazy w jego organizmie, aby mógł normalnie funkcjonować. Pamiętajmy, że choroba to stan patologiczny, dlatego powinno się szukać jej przyczyn, aby zwalczyć skutki.
Jeśli borykasz się z dolegliwościami, którym jesteśmy w stanie zaradzić, skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo bądź poprzez formularz kontaktowy, a udzielimy Ci wszelkich informacji na temat wykonywanych przez nas zabiegów oraz możliwego sposobu rozwiązania Twojego problemu.
 

Rehabilitacja w Rybniku